Bugun...İnsansız Hava Araçlarıyla Kargo Teslimi Mümkün Mü ?

İnsansız hava araçları ile beraber kargo taşımacılığı daha kolay ve uygun hale gelmektedir. Çünkü insansız hava araçları normal kargo taşıma araçlarına göre daha fazla kargo paketi alabilmekte ve az yer kaplamaktadırlar.

facebook-paylas
Güncelleme: 29-06-2022 19:44:30 Tarih: 18-06-2022 11:32

İnsansız Hava Araçlarıyla Kargo Teslimi Mümkün Mü ?

İnsansız Hava Aracı Nedir?

              İnsansız hava aracı (İHA); içinde insan olmayan, hiçbir fiziksel insan gücü gerektirmeyen tamamen teknolojinin bize sunduğu sonsuz özelliklerden faydalanılarak üretilen uçan hava araçlarıdır. Bu araçlar genellikle havadan saldırı amacıyla kullanılmak için üretilmiştir. Ama biz bu makalemizde insansız hava araçları ile kargo teslimini ele alacağız.

İnsansız Hava Aracı ile Kargo Teslimi

              Günümüz insanları insansız hava araçlarının sadece savaş alanlarında saldırı amaçlı kullanıldığını zannetmekteler ama aslında insansız hava araçları farklı amaçlar içinde kullanılabiliyor.

İnsansız hava araçları 3 şekilde kullanılabilmektedir:

1)Altyapı denetimi ve bakımı

2)Çevre denetimi ve bakımı

3)Kargo uçaklarını kullananlar

              İnsansız Hava Araçları Kargonun Teslim Yerini Nasıl Bilecekler?

              İnsansız hava araçlarının iniş ve kalkış yerleri belirlenecek ve gürültü kirliliği en aza indirgenecektir. İnsansız Hava Araçlarının iniş kalkış pistleri havaalanlarından bağımsız olarak tasarlanmalıdır çünkü uçaklardan farklı bir mekanizma ile tasarlanmışlardır ve uçak pistleri bu araçlar için pek uygun değillerdir.

              Dünyada pek çok yerde bu uygulama hayata geçirilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda birçok ülke bu teknolojiden memnun kaldığını belirtiyor. Türkiye de en kısa zamanda bu uygulamaya geçmek için hazırlıklara başladı. Birkaç yıl içerisinde Türkiye de bu projeyi hayata geçirecek ve ülkemizde de yaygınlaşacaktır.
Kaynak: HerTeknoloji Editör Ekibi Özgün İçerik
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Tekno/Bilim/Sanayii Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI