Bugun...İnternette Youtube Kanalından Nasıl Alışveriş Yapılır

Youtube, bilindiği üzere bir video platformu. Bu platformda video içerik üreticileri, ya da başka bir değişle Influencer adı verilen işi yapıyorlar. Youtube üzerinden sadece video üretip para kazanma olmuyor, o videolar içinden de para kazanılabilir. Mesela videoya ücretli içerik alınır veya videoya sponsor bulabilir. Canlı yayınlar yaparak da para kazanılabilir.

facebook-paylas
Güncelleme: 29-06-2022 19:44:25 Tarih: 17-06-2022 16:27

İnternette Youtube Kanalından Nasıl Alışveriş Yapılır

 

 Her geçen gün para harcamak gitgide artıyor ve bu çılgınlık adeta bir virüs gibi yayılıyor. İhtiyaç halinde yapılırsa faydası var, gerekli bir ürün alıp kullanılabilir. İhtiyaç olmayan ürüne para harcamak da gereksiz masraftır. Para harcamayı artık her yerde yapıyoruz, sokakta, alışveriş merkezinde ya da internette. İnternette de artık birçok alışveriş sitesi var, Youtube da bu sitelerden biri olmaya aday.

 

 Satıcı Youtube Üzerinden Nasıl Satış Yapabilir?

 

 Youtube videolarına sponsorluk alınabildiği gibi video içeriklerini de bir dükkana çevrilebilir. Ürün satışı yapan bir firma ürünlerinin tanıtım videolarını çekerek, o ürünle alakalı gerekli bilgileri profesyonel bir şekilde izleyiciye yani karşısındaki müşteriye aktarır, ürünün fiyat bilgisini de verip Youtube'un açıklama kısmında içerik üreticilerine imkan sağladığı link paylaşımını da kullanarak müşterilerin o ürüne kolayca ulaşmasını sağlar.

 

 Peki, Youtube Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapılabilir?

 

 Bir ürünü almak isteyen müşteri yani izleyici de bilinçli olması gerekir. Aradığı ürünü doğru şekilde arama butonuna yazması da önemli. İzleyici aradığı ürünü veya hizmeti doğru şekilde bulduktan sonra videoyu dikkatlice izlemelidir, ürünün ya da hizmetin ne olduğunu iyice anlamalı ve ürün hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Mesela bir fotoğraf makinesi alacak bir izleyici, fotoğraf makinesiyle alakalı videoyu izleyerek tüm özelliklerini, nasıl çekim yaptığını, nerelerde nasıl çekim yapabileceğini en ince ayrıntısına kadar öğrenmelidir ve ihtiyacını tam olarak karşılayıp karşılamadığını öğrenmelidir. Fotoğraf makinesi kendisine uygunsa videonun altındaki açıklama kısmında da ürünün satın alınabileceği link de bırakılmışsa alışverişini tamamlayabilir.

Youtube Üzerinden Alışveriş Yapmak Ne Kadar Güvenli?

 

 Diğer alışveriş sitelerinde nasıl ki güvendiğiniz ürünü veya hizmeti arayıp bulduktan sonra alıyorsanız, Youtube üzerinden de güvendiğiniz bildiğiniz ürünü veya hizmeti güvenli ve içinize sinerek alabilirsiniz.
Kaynak: HerTeknoloji Editör Ekibi Özgün İçerik
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Tekno/Bilim/Sanayii Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI